jak przygotować listę gości

Sprawdź, jak prawidłowo przygotować plik z listą Gości do zaproszeń, adresowania kopert i winietek.

Przed przesłaniem listy upewnij się, że Twoja lista jest zgodna z poniższymi wytycznymi.
Nasz sklep  Lula Studio nie ponosi odpowiedzialności za popełnione przez osobę zamawiającą błędy ortograficzne, stylistyczne, językowe i literówki oraz za źle przygotowany i przesłany plik.

LISTY GOŚCI MOGĄ BYĆ PRZESŁANE NA 3 SPOSOBY:

1.

Wklejone w specjalnie przeznaczone do tego miejsce, bezpośrednio przy zakupie zaproszenia na Naszej stronie internetowej.

2.

Załączone w pliku w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, bezpośrednio przy zakupie zaproszenia na Naszej stronie internetowej.

3.

Przesłane na Naszego maila w pliku tekstowym.

LISTA GOŚCI – ZAPROSZENIA

1. WKLEJANIE LISTY GOŚCI

 • każda osoba/para/rodzina powinna być wpisana w oddzielnej linijce po wciśnięciu enter;
 • w zależności od wybranego tekstu głównego zaproszenia lista powinna zawierać poprawną odmianę imion i nazwisk gości
  np.: serdecznie zapraszamy: Sz.P. Annę i Jana Kowalskich lub Annę Kowalską (nie: Anna i Jan Kowalscy lub Anna Kowalska);

Jeżeli zdecydowaliście na odmianę nazwisk a sprawia Wam to kłopot – to w internecie znajdziecie mnóstwo stron, które pomogą Wam prawidłowo odmienić nazwiska Waszych Gości.

Innym rozwiązaniem jest odpowiednie dobranie tekstu zaproszenia, który nie wymaga odmiany całkowitej odmiany nazwisk – jedynie w przypadku par i rodzin np.: Katarzyna i Tomasz będą zaszczyceni, gdy Sz.P. Anna Kowalska przybędzie na uroczystość lub Sz.P. Anna i Jan Kowalscy przybędą na uroczystość…

 • upewnij się, że wszystkie imiona i nazwiska pisane są wielką literą
 • pamiętaj o poprawnych odstępach miedzy słowami (bez podwójnych spacji lub ich braku)
 • lista powinna zawierać jedynie odmienione imiona i nazwiska gości lub imiona i nazwiska gości poprzedzone zwrotami grzecznościowymi
  tj.: Sz.P., W.P.
 • BRAK numeracji/punktacji przy nazwiskach gości (w przypadku przesłania listy gości z numeracją przy nazwiskach gości, taka wersja pojawi się na właściwych zaproszeniach np.: Katarzyna i Tomasz serdecznie zapraszają Sz.P. 45. Annę i Jana Kowalskich na uroczystość…)

 2. ZAŁĄCZANIE/PRZESYŁANIE LISTY GOŚCI

Dodatkowe informacje w przypadku załączania lub przesyłania listy w pliku tekstowym:

 • plik, który przesyłacie powinien być zapisany w wersji edytowalnej – przygotowany najlepiej w dokumencie Microsoft Word\Open Office lub arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel/Open Office (NIE w pliku .pdf lub .jpg!) ;
 • plik powinien być podpisany Waszymi imionami i nazwiskami np. Anna Kowalska i Jan Nowak – lista gości zaproszenia lub imieniem i nazwiskiem osoby zamawiającej: Anna Kowalska – lista gości zaproszenia (ważne, aby plik być podpisany imieniem i nazwiskiem!!!)
 • lista powinna zawierać polskie znaki;
 • przypisane uwagi – jeżeli zamawiacie prośby o błogosławieństwo lub zawiadomienia, prosimy o wpisanie obok informacji do których osób;

 

WAŻNE

 • Jeżeli nie jesteście do końca pewni swojej listy gości i potrzebujecie kilku dni na jej dopięcie, a chcecie odhaczyć proces składania zamówienia, a przy tym też przyśpieszyć wysłanie wstępnego projektu do akceptacji to nie nie wahajcie się! 
  Listę możecie przesłać Nam, kiedy będziecie gotowi – nawet kilka dni po złożeniu zamówienia czy akceptacji projektu.

  W przypadku przesłania listy gości kilka dni PO zaakceptowaniu projektu to moment przesłania jej równa się z rozpoczęciem czasu realizacji czyli 10-15 dni roboczych.

 • W przypadku, gdy wgraliście lub przesłaliście już listę gości to w trakcie przygotowywania projektu do akceptacji (3-7 dni roboczych) istnieje możliwość wprowadzania zmian w liście gości – za każdym razem, jeżeli wprowadzacie poprawki prosimy, abyście przesłali nowy pliku z kompletną, ostateczną listą gości.

  Nie bierzemy odpowiedzialności za błędy w realizacji przy dosyłaniu pojedynczych dodatkowych imion lub próśb o poprawki w wiadomościach – musi to być nowy, oddzielny plik przesłany do nas drogą mailową lub na Facebooku. Najlepiej, aby plik posiadałby też datę do weryfikacji.

 

LISTA GOŚCI – ADRESOWANIE KOPERT

 • Jeżeli zdecydowaliście się na zaproszenia z kopertą, na której chcecie, aby znalazło się adresowanie to będziemy potrzebować od Was drugiej listy, z odpowiednio odmienionymi imionami i nazwiskami gości.
 • Zasady przygotowania listy do adresowania są bardzo podobne do tej z listą gości przeznaczonej do personalizacji.
 • Pamiętajcie jednak, że w zależności od wybranego tekstu, który będzie znajdował się na kopercie razem z nazwiskami gości lub jego brak –  lista powinna zawierać poprawną odmianę imion i nazwisk gości
  np.: “Zaproszenie na ślub Sz.P. Anna i Jan Kowalscy” lub “Zaproszenie dla Sz.P. Anny Kowalskiej”
 • imiona i nazwiska gości powinny być poprzedzone zwrotami grzecznościowymi tj.: Sz.P., W.P. 

 

LISTA GOŚCI – WINIETKI

 • każda osoba/para/rodzina powinna być wpisana w oddzielnej linijce po wciśnięciu enter;
 • imiona i nazwiska gości wypisane w Mianowniku
 • brak numeracji/punktacji przy imionach i nazwiskach gości

 

Informacja dla użytkowników!

Cześć!
Witaj na naszej stronie.
Jesteśmy w trakcie jej przebudowy więc niektóre produkty lub funkcje mogą nie działać.
Mamy nadzieję, że to rozumiesz i zapraszamy do zamawiania!
Jeżeli będziesz mieć jakiś problem skorzystaj z czatu w prawym dolnym rogu ekranu :)